Kovo 3 d. – Tarptautinė ausų ir klausos diena

Kovo 3 d. – Tarptautinė ausų ir klausos diena

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 3-iąją paskelbė Tarptautine ausų ir klausos diena. Klausa – vienas iš penkių pojūčių, kuriais pažįstame pasaulį. Ji mums leidžia bendrauti, reaguoti į išorinį pasaulį. Ausis taip pat yra ir pusiausvyros organas.

Minėdami šią dieną su „Pelėdžiukų“ grupe mokėmės apie klausą, ausis ir jų priežiūrą.
Paklausus vaikų, kam žmogui skirtos ausys, visi atsakė – girdėti. Išvardinome kokius garsus galime girdėti – malonius (dainavimas), nemalonius (šuns lojimas), tylius (šnabždėjimas, garsius (šaukimas). Taip pat vaikai teigė, jog be klausos būtų gyventi sunku, todėl aptarėme pagrindinius žingsnius padedančius rūpintis klausa:
• Nebūkite dideliame triukšme ilgą laiką, už 80 decibelų (dB) garsesnis garsas jau yra potencialiai kenksmingas žmogaus klausai. Kuo ilgiau ir dažniau būsite triukšme, kuo jis garsesnis, tuo didesnė žala klausai.
• Jei tenka būti triukšme, naudokite ausų kištukus. Ausų kištukai garsą susilpnina 15-30 dB ir smarkiai sumažina ausų pažeidimo riziką.
• Po buvimo dideliame triukšme (pvz.: koncerte) stenkitės pabūti ramioje aplinkoje, pailsėti.
• Kuomet lauke yra vėsu, saugokite savo ausis jos apdangalais – kepure, ausinėmis, gobtuvu.
• Reguliariai rūpinkitės ausų higiena, valykite ausis.

Taip pat klausėmės įvairiausių garsų ir bandėme spėti kas tai yra. Puikiai atspėjome dulkių siurblio, bėgančio vandens čiaupo ir net žoliapjovės garsus!
Vėliau atlikome užduotį, išsirinkę kortelę su vaizduojamu daiktu (bananu, varpeliu, kėde, traukiniu ir t.t. ) aptarėme, ar jį galime girdėti bei kokius garsus šis daiktas skleidžia.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Urtė Vaškytė

Close Menu