„Kimochi“

,,Kimochi“ (japoniškai „kimochi“ reiškia „jausmas“) – tai ikimokyklinio ugdymo programa, kurios pagrindas yra socialinių ir emocinių kompetencijų lavinimas. „Kimochi“ programa skirta emociniam intelektui ugdyti, pozityviam elgesiui skatinti, vaiko charakteriui ir bendradarbiavimo įgūdžiams lavinti. Tai smagios, įtraukiančios, naujoviškos ir lengvai į bet kokią ugdymo programą integruojamos veiklos, skirtos emociniam intelektui ugdyti, pozityviam elgesiui skatinti, vaiko charakteriui ir bendradarbiavimo įgūdžiams lavinti. Socialiniai ir emociniai ikimokyklinio amžiaus vaikų įgūdžiai lavinami žaidžiant su „Kimoči“ žaislais. 8 ikimokyklinio ugdymo grupėse vykdoma ,,Kimochi“ programa.

„Zipio draugai“

Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams. Padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis, bet ir patiems netapti priekabiautojais. Mūsų lopšelyje-darželyje programa vykdoma 2 ikimokyklinio ugdymo grupėse.

LIONS QUEST ,,Laikas kartu“

,,Laikas kartu“ – įrodymais grįsta programa, kuri padeda mokytojams kurti saugią mokymosi aplinką ir išmokyti vaikus įgūdžių, padedančių pasiekti sėkmę mokykloje ir gyvenime. Programa ,,Laikas kartu“ orientuojasi į vaikų potencialą ir kreipia jų kūrybines galias taip, kad ateityje vaikai taptų gabūs, sveiki jauni žmonės, kurie turi pozityvius tikslus ir jaučia įsipareigojimus savo šeimai ir bendruomenei. Ši programa lopšelyje-darželyje vykdoma 2 priešmokyklinio ugdymo grupėse.

,,Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programa“

Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programa (toliau – Prevencijos programa) – viena iš daugelio ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir bendrojo lavinimo mokyklose integruojamųjų programų. Programos tikslas – ugdyti asmenį, motyvuotą sveikai gyventi, nevartoti alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų. Siekiant palengvinti Prevencijos programos įgyvendinimą švietimo įstaigose, Švietimo ir mokslo ministerija parengė „Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programos įgyvendinimo rekomendacijas. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas“ (toliau – Rekomendacijos). Rekomendacijos skirtos švietimo įstaigų bendruomenėms. Rekomendacijų tikslas – padėti lengviau pasiekti susitarimus, geriau suprasti bendrosios prevencijos vykdymo principus, būdus, pasirinkti tinkamas priemones ir kurti realias galimybes vaikams įgyti sveikos gyvensenos įgūdžius bei gebėjimus, kad jie atsispirtų negatyviems gyvenimo reiškiniams dar prieš susiduriant su jais. Daugiau informacijos rasite čia

Informacija atnaujinta 2024-12-11

Close Menu
Skip to content