Žibintų popiete – į Adventą

11-19 – 12-03 dienomis Lopšelio – darželio  „Žilvitis“ „Boružėlių“ grupėje buvo vykdoma projektinė veikla „Kai šviečia žibintai“, siekiant supažindinti ugdytinius bei jų tėvelius su etnokultūros tradicijomis.

Darželio bendruomenę pakvietėme į pačių pagamintų žibintų parodą. Žibintai buvo pagaminti iš plastikinių butelių, tuščių dėžučių, stiklainių ir net senų termosų. Kitąsyk padedant mamoms bei darbuotojoms, vaikai darė eglutės žaislus iš šieno, kankorėžių, medžiagos bei šiaudų. Šventinę popietę pradėjome uždegę pirmąją žvakę adventiniame vainike, kuri simbolizuoja ramybę. Vaikai kartu su savo tėvais grupėje puošė kalėdinę eglę mamų padarytais žaislais, linkėdami gerumo bei vilties. Visus popietės dalyvius angelai lydėjo į salę, kur laukė nykštukais pavirtę Ugnės Puškoriutės ir Elzės Baltusytės šeimos. Salė buvo papuošta senoviniais rakandais. Puškorių šeimos vyrai drožinėjo: senelis – klumpę, tėtis – Užagvėnių kaukę, brolis – šaukštą, Ugnės mama mezgė, o pati Ugnė aižė pupeles. Senelis Raimondas Puškorius žemaičių tarme papasakojo, kaip ilgus Advento vakarus leisdavo žmonės senovėje, pamokino vaikus, kaip mušti žiužį. Baltusių šeima parodė, kokius papuošalus namams moka pagaminti iš šiaudų. Pabaigę vakarojimą salėje nešini žibintais iškeliavome paskui angelus į lauką. Kieme mus pasitiko nykštukų – mįsliukų Arūnės Staponaitės šeima. Teko pasukti galvas ne tik vaikams, bet ir tėveliams, kad įmintume mįsles, o nykštukai – Manto Anuso šeima – pamokino žaisti lietuvių liaudies žaidimus. Pasakorių – Elzės Baltusytės šeima, mums padėjo susikaupti ir pakvietė įdėmiai pasiklausyti sekamos pasakos apie žybsinčius žibintus.

Šventės pabaigoje kiekvienai šeimai buvo padovanota po angelą, linkint ramybės ir vilties.

 

„Boružėlių“ grupės auklėtojos – Danutė TERLECKIENĖ, auklėtoja metodininkė, Virginija MOCKUVIENĖ, vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja.

 

Close Menu