Triukšmas – ar jis kenkia?

Triukšmas – ar jis kenkia?

Nors Tarptautinė triukšmo diena, kuri skirta pažymėti visuotinį susirūpinimą dėl ilgalaikio triukšmo keliamos žalos visuomenės sveikatai, minima paskutinįjį balandžio trečiadienį, su „Bitučių“, „Obuoliukų“ bei „Saulučių“ grupėmis žinias gilinome iš anksto, jog Balandžio 26-ą dieną galėtume ir kitus pamokyti sąmojingumo triukšmo tema.
Kalbėjome apie triukšmo poveikį sveikatai – nerimą, nuovargį, nemigą, klausos sutrikimus. Žalingo triukšmo poveikio visuomenės sveikatai tyrimų duomenimis, Lietuvos gyventojai patiria didžiausią koronarinės širdies ligos riziką dėl aplinkos triukšmo, palyginti su kitų Europos Sąjungos valstybių gyventojais.
Susipažinome su garso dažniu – Hercais (Hz), išbandėme savo klausos ribas, sužinojome apie decibelus (Db) bei jų atitiktis mūsų aplinkoje. Svarbiausia mokėmės, kaip prižiūrėti klausą, kaip vengti triukšmo namų aplinkoje, gyvai apžiūrėjome ausų kištukus. Gavome užduotį išsikirpti „Garso termometrus“, kuriuos galėsime naudoti kaip skirtukus bei supažindinti šeimą su saugaus garso ribomis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti priežiūrą mokykloje Urtė Vaškytė

Close Menu
Skip to content