Rankyčių higiena

Rankyčių higiena

Rankų švara ir higiena yra neatsiejama kiekvieno žmogaus kasdienybė, ypatingai šiuo laikotarpiu. Apie tai kalbėjome su lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Saulučių“ grupės auklėtiniais. Vaikai nedvejodami teigė – „Jei neplausime rankyčių, galime susirgti“. Ką gi higienos esmė aiški, beliko aptarti – Kas yra mikrobai? Kada reikia plauti rankas? Bei kaip jas reikia plauti?
Kas yra mikrobai sužinojome pažvelgę į informacinius paveikslėlius, kuriuose šie maži gyviai yra padidinti. Kuo puikiausiai matėme, jų nesimetriškas formas, ilgus ūsus ir įvairias spalvas. Pasinaudoję specialia programa tikrinome kiek tų mikrobų yra mus supančioje aplinkoje, nesitikėjome, aplink save išvydome daugybę mikroorganizmų.
Tučtuojau diskutavome kada reikia plauti rankas – be abejonės prieš valgį, parėjus iš lauko, pasinaudojus tualetu, pagloščius šuniuką ar kačiuką.
Kaip tai daryti? Vaikai atsakymą puikiai žinojo – vandeniu ir muilu trinti rankas iš visų pusių, visus pirštus ir tarpupirščius.
Baigę kalbas nedelsdami atsiraitojome rankoves ir ėjome plautis rankučių. Vėliau gavome užduotį, nuspalvinti švarų ir nešvarų delniukus

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Urtė Vaškytė.

 

Close Menu