Būti tėvais yra sudėtingas uždavinys – užauginti, paruošti gyvenimui naują žmogų, savarankišką, save gerbiančią asmenybę. Nėra vienos instrukcijos, kaip teisingai būti tėvais, todėl visada pravartu rasti kitą požiūrio tašką ir pažvelgti į savo vaikutį ir save iš šalies, numatyti tokius bendravimo būdus, kurie skatintų ir augintų ne tik vaikus, bet ir tėvelius.
Esu Monika Pranauskienė, Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė ugdymo įstaigose – lopšeliuose/darželiuose ir darželyje/mokykloje. Konsultuoju tėvelius/globėjus, pedagogus, vaikus.
Laikausi principo: kas bebūtų klientas – suaugęs ar vaikas, jis turi norėti lankytis pas psichologą ir dirbti vardan savęs. Psichologinė pagalba per prievartą nėra teikiama. Klientas yra aktyvioji proceso grandis – jeigu jis nenorės dirbti su savimi, jeigu bus abejingas, tuomet net ir geriausias psichologas niekuo negalės padėti. Todėl labai svarbu yra bendradarbiauti su psichologu.
Taip pat laikausi Psichologų profesinės etikos kodekso: http://www.psichologusajunga.lt/?p=104
Kai klientai yra vaikai: vaikų konsultavimas yra subtilus ir jautrus. Savo problemas jie atsineša iš šeimos, iš bendravimo su tėveliais, demonstruodami iš jų išmoktą elgesį. Todėl dirbti tik su vaiku nėra prasmės. Tai tampa visos šeimos konsultavimu, kai svarbiausia atsakomybė dėl pokyčių tenka tėvams. Taip pat su tėveliais dirbama tais atvejais, kai vaikai maži arba jautriai reaguoja į svetimus asmenis.
Temos: auklėjimo klausimai, ribos šeimoje, savarankiškumo ugdymas, asmeninės ir egzistencinės krizės, gedulas, skyrybos šeimoje. Atlieku DISC vertinimą vaikams nuo 2 savaičių iki 5 metų.
Laimingi tėvai augina laimingus vaikus.
Susisiekti galite elektroniniu paštu: