Aplinkos ir sveikatos diena

Aplinkos ir sveikatos diena

Rugsėjo 26 d. su Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Ežiukų“ grupe kalbėjome apie Aplinkos ir sveikatos dieną. Išsiaiškinę pavienes aplinkos ir sveikatos sąvokas, diskutavome kaip jos tarpusavyje susijusios ir kaip įtakoja viena kitą. Apžvelgę pavargusios žemės iliustracijas, vardijome kas jai labiausiai kenkia – gamyklų, transporto dūmai, šiukšlės, didžiulis nuolatinis triukšmas, susimąstėme, kad šie faktoriai lygiai taip pat kenkia ir mums, žmonėms. Sugalvojome kaip galima to išvengti – kad sumažintume pavojingų dūmų kiekį vietoje automobilio su šeima dažniau galime rinktis traukinį, autobusą, dviratį ar tiesiog eiti pėsčiomis, jog žemė būtų švaresnė šiukšles metame tik į šiukšlines, o dar geriau pamačius jas galime surinkti ir išmesti, o, kad pasaulyje būtų balansas tarp triukšmo ir tylos turime vengti bereikalingo, pasikartojančio triukšmo, laikytis ramybės valandų.

Plačiau aptarėme Garso higienos temą, kaip garsas veikia mūsų sveikatą, apžvelgėme ausies sandarą. Labiausiai mus sudomino garso termometras, vaizduojantis 85 decibelų ribą iki kurios girdimi garsai mūsų neįtakoja, o aukštesni garsai ypatingai kenkia mūsų sveikatai. Galiausiai atlikome užduotis, žymėjome objektus, kurie skleidžia tylius bei garsius garsus, taip pat kiekvienas gavome išsikirpti po „garso termometrą“ – knygų skirtuką, kuris visada primins kokių garsų mums reikia vengti.

Beje, viso užsiėmimo metu mus kontroliavo „Triukšmo šviesoforas“, kuris reaguodamas į per didelį aplinkos triukšmą šviečia įspėjamosiomis šviesomis bei skleidžia įspėjamuosius garsus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti priežiūrą mokykloje Urtė Vaškytė

Close Menu