Fizinis aktyvumas

Fizinis aktyvumas

Minėdami Europos judumo savaitę 2021 m., su lopšelio – darželio „Zuikučiai“ grupę diskutavome apie fizinį aktyvumą. Paklausti, kas tai yra ir ką apie tai žinome, vaikai patys įvardijo, jog tai yra veikla, kuri padeda išlikti sveikiems. Toliau vardijome fizinio aktyvumo rūšis – bėgimas, plaukimas, šokiai, žaidimai kamuoliu ir t.t. Tikra tiesa, jog vaikai teisūs, bet jau turimas jų žinias apie fizinį aktyvumą šiek tiek praplėtėme:
„Fizinis aktyvumas, tai nėra tik suplanuotas sportas, tai yra bet kokia fizinė veikla, kuri gali būti ir spontaniška“
Pavyzdžiui valantis dantis darome pritūpimus, vietoje roboto siurblio namus išsiurbiame patys, vietoje važiavimo į parduotuvę einame pėščiomis, pasistatome automobilį toliau nuo tikslo vietos (o taip ir mažiau teršime aplinką!), vietoje skambučio draugui išvedame šuniuką ir aplankome draugą patys, lipame laiptais vietoje lifto ir t.t. Tai yra visuma aktyvumo, kurį atliekame paros eigoje. Labiau fiziškai aktyvus žmogus gali būti tas, kuris nesilanko treniruotėse, tačiau kasdien sąmoningai daugiau juda, negu tas, kuris juda mažai ir sporto klube per savaitę apsilanko 3 kartus.
Visą tai aptarę pakilome nuo kėdžių ir šiek tiek pajudėjome. Taip pat gavome dovanų užduočių knygutes.

• Vaikai turėtų būti fiziškai aktyvūs ne mažiau 60 minučių kiekvieną dieną, o du kartus per savaitę jiems patariama atlikti jėgos pratimus.

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Urtė Vaškytė

Close Menu